Dziennik (nie)budowy, czyli rzecz o tym, jak się zmienia perspektywa, kiedy życiem człowieka rządzić zaczyna dwustuletni dom.

Wszystkie występujące w tej historii postacie są fikcyjne, a wszelkie podobieństwo osób, zdarzeń i miejsc-czysto przypadkowe.

czwartek, 2 czerwca 2011

O jej...czyli niezbyt wierny stenogram pewnej rozmowy.


[Obrazek zaczerpnięty z gazety, autor trafnego spostrzeżenia: Mleczko]
-Dzień dobry, chciałbym rozmawiać z panią G.
-Tak, słucham?
-Pani G., pan D. poinformował nas, że teraz pani zajmuje się pracami nad domem nr 8 w Kłopotnicy. Chcielibyśmy się z Panią spotkać i porozmawiać o kilku kwestiach.
-Rzeczywiście MAM SIĘ ZAJĄĆ tym projektem. Powiem o pana telefonie panu D.

Według umowy z D., architektem, za miesiąc gotowy będzie projekt budowlany.

Chociaż zupełnie nie wiemy, ile czasu rzeczywiście zajmuje sporządzenie takiego dzieła, zaczynamy podejrzewać, że ten termin to bardzo otwarta kwestia...Czasem gdy wydaje nam się, że w sprawie budowy nie dzieje się dokładnie nic... rzeczywiście nie dzieje się dokładnie nic.


P.s.Żeby nie było - nadal bardzo wierzymy w umiejętności i gust D. Jesteśmy święcie przekonani, że rozumie o co chodzi nam z przebudową, szczególnie, że symptomy zrozumienia naszego poglądu na sprawę ujawnia sporządzona przezeń koncepcja.

6 komentarzy:

 1. Nasuwa mi się wątpliwość, czy pan D. też jest o tym przekonany:)
  Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zbadamy to wizytując go osobiście:)

  OdpowiedzUsuń
 3. To znaczy, że będziecie w J.G. ? Jeśli tak, zapraszam na kawę :)

  Bo na wsi coś Was się doczekać nie mogę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cóż jedyne co przychodzi mi do głowy w tej sytuacji, to stare porzekadło: najpiękniejsze rzeczy rodzą się w bólach... Jestem przekonana, że Pan D. w końcu "urodzi" piękny projekt dla Waszego numeru 8.

  OdpowiedzUsuń
 5. U nas też nic znaczy nic. Papierologia za nami ale tymczasem szukamy kolejnej ekipy bo poprzedniej podziękowaliśmy...

  OdpowiedzUsuń
 6. Na szczęście dom nie będzie z cukru ;-) Powodzenia w negocjacjach terminów!

  OdpowiedzUsuń