Dziennik (nie)budowy, czyli rzecz o tym, jak się zmienia perspektywa, kiedy życiem człowieka rządzić zaczyna dwustuletni dom.

Wszystkie występujące w tej historii postacie są fikcyjne, a wszelkie podobieństwo osób, zdarzeń i miejsc-czysto przypadkowe.

środa, 3 listopada 2010

Odwiedziliśmy Staruszka.Nawrzucaliśmy kamieni do rowu (Stan jest entuzjastą tego typu rozrywek).Powiesiliśmy odezwę, grzeczną i wprost informującą o tym, że co miało paść ofiarą nudy i bezmyślności, to już dawno padło.
Dla kurierów zakopujących się w naszym błocie wywiesiliśmy też numer kontaktowy do nas.

I to by było na tyle w kwestii...r e m o n t u ...


A, nieprawda! Męska część naszej ekipy remontowo-budowlanej postawiła bramę, która dokonuje notorycznych upadków, przygnieciona szmatem czasu.

Rzuciliśmy okiem na góry.I wio. Do Świeradowa po bułki, a konkretnie po chipsy i colę, pierwszej klasy lek na remontową depresję.

P.s.Jak tak sobie pomyślimy o tym, że kiedyś to się tu (w okolice Świeradowa) na wakacje jeździło, na jednodniowe szarże Izerskim Grzbietem, na jakieś Sylwestry,a teraz po bułki, czyli chipsy i colę...my to mamy życie!

Ha.

16 komentarzy:

 1. Staruszek mimo lat piękny, te drzwi!, ten obrazek Matki Bożej Nieustającej Pomocy w murze! no i brama! skarb najprawdziwszy. Mimo wszelkich przeciwności losu i nielosu trzymam kciuki!!!
  :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na początku to zawsze tak trwa i trwa ... ale i tak jesteście w tej stawce na przodzie, bo ja mam tylko widoki z okien, a Wy do widoków macie już co remontować :) Udało się Wam zrobić naprawdę dużo, sama logistyka przeprowadzki! Trzymam kciuki dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. warto rzucać oczami na takie widoki i rzucić wszystkim , aby mieć je na co dzień:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wierzę że w końcu się uda!
  A co na odezwie było?

  OdpowiedzUsuń
 5. Uda się uda :) Jestem przekonana i trzymam kciuki. Dzięki możliwości czytania o waszych remontowych potyczkach, sama nabrałam wiary, że w końcu zamieszkam w moim domku :)
  Pozdrowienia serdeczne,

  OdpowiedzUsuń
 6. Odezwa to dobry pomysł, myślę, że przyniesie oczekiwany efekt :)

  Nie mówcie nic o remontowej depresji - szukam skutecznego sposobu na nie poddawanie się jej, choć z różnym skutkiem! Tym bardziej, że od remontowej euforii do remontowej depresji cienka linia jest!

  Pozdrawiamy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Folkmyself, potrzebujesz ściągi? (Oby nie.)

  Czipsy, Ananda, chipsy:)(ewentualnie czekolada).
  Albo odwiedziny u nas:D W Mirsku - w celach towarzysko-dyskusyjnych, lub w Kłopotnicy-żeby się pocieszyć naszym kosztem;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czipsy i kola? Fuj. Jeden facet znad Warty przygotowuje dla Was specjalnie warzony miodzik półtorak!!!!!!!
  Na gwiazdkę będzie gotowy do odstania swoich ośmiu lat!!

  OdpowiedzUsuń
 9. no te góry to troche daleko są od Was.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dla tych widoków warto żyć :))
  A góry są całkiem blisko ;)) Jak dla mnie ;))

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie;] Ciekawa jestem tak zwyczajnie po babsku;]

  OdpowiedzUsuń
 12. Tak sobie myślę, że Wasze zabiegi w celu odstraszenia potencjalnych nieproszonych gości. mogą przynosić skutki odwrotne do zamierzonych...może Owi odwiedzacze-zwiedzacze zaglądają Tu właśnie poczytać co nowego jest w Odezwie?

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja też jestem ciekawa treści odezwy, może coś podobnego powieszę na skrzynce pocztowej - dla amatorów podrzucania nam nie-naszej poczty i papierków po batonach... Brama elegancka;) Widoki milutkie. Kciuki trzymam za bezkolizyjną realizację marzeń.

  OdpowiedzUsuń
 14. przeczytałam wszystko od poczatku i... TRZYMAM KCIUKI całą sobą! W chwilach trudnych pamiętajcie,że ktoś tam w Was wierzy,z całego serca :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Piotrze,
  myśleliśmy o tym nie raz. Możesz mieć rację. Życzymy jednak sobie, żebyś jej tym razem nie miał:)

  Laura - to bardzo, bardzo miłe:) Imponuje nam twoje zacięcie czytelnicze:) Mamy nadzieję, że lektura była co najmniej tak przyjemna, jak jej pisanie.

  OdpowiedzUsuń
 16. Przyjemna i pouczająca. Nie tyle w kwestiach remontowo budowlanych pouczająca. Jak się już otworzycie, to kursy z samozaparcia róbcie. Będę pierwsza na liście kursantów :)

  OdpowiedzUsuń