Dziennik (nie)budowy, czyli rzecz o tym, jak się zmienia perspektywa, kiedy życiem człowieka rządzić zaczyna dwustuletni dom.

Wszystkie występujące w tej historii postacie są fikcyjne, a wszelkie podobieństwo osób, zdarzeń i miejsc-czysto przypadkowe.

wtorek, 15 maja 2012

Nowy, lepszy plan.

Znaleźliśmy nowe rozwiązanie kilku, dotyczących numeru 8, niewygodnych sytuacji.
Jego wdrożenie wiąże się jednak z potrzebą znalezienia ogromnej ilości środków do celu. Finansowych środków.
Po raz pierwszy od dawna (od dnia, w którym zobaczyliśmy Staruszka) dociera do nas, że czasami, jeżeli nie wiadomo o co chodzi, chodzi rzeczywiście o to, o co chodzi w tym powiedzeniu (no i może jeszcze o szambo, którego nie ma).
Czyżby po wielu miesiącach odwyku totalizator sportowy znalazł na nas sposób?9 komentarzy:

 1. nasi sąsiedzi, kupując dom myśleli o agroturystyce i... otrzymają środki z dotacji unijnych na remont domu pod agroturystykę. Prawdę mówiąc czasem o takich dotacjach gdzieś słyszałam wcześniej, ale nie dawałam temu wiary. Teraz - daję wiarę. Może to jedna z dróg...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawie dokładnie tak...tylko w tym roku zabrakło nam dwóch miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej, by spełniać kryteria;)

   Usuń
  2. No, a mi 100 tys na wkład własny. Ale nie poddaje się ;).

   Usuń
  3. Też się za czymś takim rozglądamy, bo przekształcenie stodoły w pracownię z własnej kieszeni to uuuuu... zaboli ;)

   Usuń
  4. sąsiadka na okoliczność otrzymania dotacji właśnie założyła stosowną firmę.Ja tam nie znam szczegółów,o wkładzie własnym nie słyszałam...

   Usuń
 2. Pierwszy raz się odzywam z wirtualnej przestrzeni, ale szczerze Wam kibicuję. Życzę, aby totalizator był przychylny, dzisiaj zdaje się, cztery bańki do wygrania :-) Na pewno by się przydało, ale wiadomo, lepiej brać sprawy w swoje ręce. Niezmiennie zastanawiam się, ile kosztuje remont takiego cuda... I marzę... Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zagrać w Totka nie zaszkodzi... najwyżej się podzielimy wygraną ;-)
  Reklamę Ubocza zaraz wrzucę na bloga. Trzymaj się, Numerze "8"!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ubocze zlinkowane wczoraj.
  Może coś?

  OdpowiedzUsuń
 5. Nieodmiennie trzymam kciuki:)

  OdpowiedzUsuń