Dziennik (nie)budowy, czyli rzecz o tym, jak się zmienia perspektywa, kiedy życiem człowieka rządzić zaczyna dwustuletni dom.

Wszystkie występujące w tej historii postacie są fikcyjne, a wszelkie podobieństwo osób, zdarzeń i miejsc-czysto przypadkowe.

środa, 20 sierpnia 2014

O sielance. I o jej potencjalnym braku.

Polska złota jesień zbliża się wielkimi krokami. Ładnie, nieciepło, grzybów pełno.Nad wykopem - kurtuazyjne rozmowy na temat najciekawszych lokali gastronomicznych w okolicy (i zastosowanych w nich rozwiązaniach dekoracyjnych, bo w końcu to rozmowa między wykonawcą, kierownikiem i inwestorem), bo jeżeli chodzi o fundamenty, to nie ma o czym gadać- wszystko cacy.

Tylko Gmina i kopalniani potentaci wydają się nie widzieć potencjału turystycznego okolicy.
Bylibyśmy skrajnymi hipokrytami, gdybyśmy pomstowali na wydobycie bazaltu, którego używamy codziennie - na własnej budowie i korzystając z dróg (no skądś to brać trzeba), ale idee składowania odpadów zza zachodniej granicy na terenach okolicznych wyrobisk są nam obce! Niestety Gmina już wydaje się  przytulać do piersi ten - zły - pomysł. Szkoda słów.

Zajrzyjcie do Kyji, do Erika, w Izery, do Mlądza,  i Kwieciszowic, i udostępniajcie tę hiobową wieść, bardzo prosimy.

5 komentarzy:

 1. Marchewka i kij :). wiadomości docieraja o super pomysle geniuszy z gminy juz ze wszystkich stron. Ale z faktu pojawienia si e grzybów sie ciesze, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Wieść udostępniłam, bo mnie z nóg zwaliła, no masakra jakaś!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiesc sie niesie!
  No i dobrze, bo my bardzo intensywnie rozpatrywalismy (nie ukrywam, ze poczesci z inspiracji numerem 8) znalezienia tam swojego miejsca
  no i teraz...
  A

  OdpowiedzUsuń
 4. Witajcie " Izerowcy " ;) Jak moge tak pomoge bo mnie strasznie zdenerwowalo no ale glupota i pazernosc ( bo napewno byla solidna zaplata za wydanie pozytywnej opinii ) nie znaja granic. Umiescilam linka do strony Izerow w komentarzu pod najwiecej komentowanym artykulem w Nowinach Jeleniogorskich ;) z zacheta redakci do zapoznania sie z tematem wiec moze co z tego bedzie. Pozdrawiam i naglasniajmy gdzie sie tylko da a mieszkancom radze przeprowadzic referendum w sprawie odwolania burmistrza i calej rady bo powini za to poleciec a jest powod, zeby sie ich pozbyc. Aga

  OdpowiedzUsuń
 5. Za składowaniem odpadów z zachodniej granicy....jestem ZA.....ale na posesjach WÓJTA i pracowników głupiej gminy!!!!!

  OdpowiedzUsuń