Dziennik (nie)budowy, czyli rzecz o tym, jak się zmienia perspektywa, kiedy życiem człowieka rządzić zaczyna dwustuletni dom.

Wszystkie występujące w tej historii postacie są fikcyjne, a wszelkie podobieństwo osób, zdarzeń i miejsc-czysto przypadkowe.

środa, 4 sierpnia 2010

Śródlądowanie, czyli jak przeprowadzić trzyosobową rodzinę i dwuosobową firmę w jeden dzień.

Jesteśmy...w Poznaniu. W poniedziałek nasz uroczy samochód zapakowany po brzegi kartonami zabrał na swój pokład jedynie kierowcę. Ów odwiedził urząd skarbowy (pan M. zapowiedział NIP na dzisiaj), wyładował kartony w miejscu docelowym,pojechał do Kłopotnicy, gdzie ktoś, kto zrobił zamach na kupę gruzu, odpuścił sobie wkraczanie do domu (dziękujemy). Oględziny wykazały, poza wizytą kogoś, kto nie był listonoszem, nadszarpnięcie konstrukcji patykowo-foliowej chroniącej przed zalaniem wykop.
Następnie samochód z właścicielem wrócił po kilka rzeczy osobistych i resztę rodziny, by wtorek spędzić na wyciąganiu niezbędnych do życia i pracy rzeczy z licznych piwnic w co najmniej dwóch miejscowościach.

Wiekopomna chwila, niepierwszy nocleg w nienowym miejscu, nastąpi już dziś.

W tymczasowym miejscu docelowym nie będziemy się nudzić. Już najbliższy weekend zapowiada się obiecująco:

6 komentarzy:

 1. A to ci klops ;) może następnym razem sie uda :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tych ulicznych teatrów strasznie zazdroszczę! Proszę iść i zdać relację ze zdjęciami;]

  OdpowiedzUsuń
 3. ekhm ;)Ja swego czasu dwa bloki dalej przeprowadzałam się dwa tygodnie - więc jak dla mnie jesteście zabójczo szybcy :) Nowe miejsce wita Was jak widać od razu imprezowo :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Będziemy tam i my... Pozdrowienia zasyłamy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No, Kochani... samozaparcia Wam zazdroszę, organizacji również - tempo godne podziwu... a pomyślcie, jak teraz będzie luksusowo - rzut beretem i na swoim! Tylko szczerze współczuję tych niezapowiedzianych wizyt, nie-listonoszy.... ale może i tą samowolkę amatorów cudzej własności uda się ukrócić, skoro będziecie bliżej. oby!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wytrwałości i cierpliwości w rozpakowywaniu.Z doswiaczenia wiem,że to mozolne zajęcie.

  OdpowiedzUsuń