Dziennik (nie)budowy, czyli rzecz o tym, jak się zmienia perspektywa, kiedy życiem człowieka rządzić zaczyna dwustuletni dom.

Wszystkie występujące w tej historii postacie są fikcyjne, a wszelkie podobieństwo osób, zdarzeń i miejsc-czysto przypadkowe.

piątek, 3 lipca 2015

Strata i plon.


Wczoraj (2 VII 2015) straciliśmy cierpliwość. Czwarte podejście do tego samego zostało wykonane wbrew naszym instrukcjom, zdjęciom, rysunkom, tłumaczeniom na sucho i w terenie, przykładom, błaganiom, prośbom i groźbom.  Szef ekipy, zamiast sprawdzić rzecz osobiście, (znowu) uwierzył na słowo swoim pracownikom i zaprosił nas na "odbiór". Odbiór zakończył się wynikiem negatywnym i postawieniem ultimatum - jeżeli do czwartku nie nastąpi poprawna poprawka, szukamy nowej ekipy. No bo ile można?

Z rzeczy miłych i fajnych - mamy niezły plon! W październiku będziemy sadzili ponownie.
(Co prawda, ktoś nam odgryzł długo wyczekiwane pąki róż i przyciął krzaczki truskawek, no ale nie można mieć wszystkiego.)10 komentarzy:

 1. Oj, a cóż oni Wam tak spieprzyli?
  Czosnku gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głównie naszą cierpliwość;) (A tak serio, to połówki różnych rzeczy - drugie połówki zrobili dobrze.)

   Dziękujemy, jesteśmy dumni, choć on taki niewymagający.

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Tak, tak, tradycja zawodowa zobowiązuje.

   Usuń
 3. weźcie nas, na pewno zrobimy nie gorzej i nie taniej ;-) do pracy mamy już: szpadel, wiadro, młotek i przecinak, dyplom, kielnię, jakiś dyngs, konkretny dynks i wihajsterek; ekipa dwuosobowa jak malowana! będziecie zadowoleni, serio!

  ,,,uffffff ale dziś praży... ;) [g]

  OdpowiedzUsuń
 4. Współczuję takich "fachowców". Może faktycznie lepiej będzie ich wymienić na kogoś, kto się porządnie i solidnie zajmie wszystkim, a nie będzie szukał wymówek. No i gratuluję plonów!
  Pozdrawiam ciepło ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Co ciekawe -każda kolejna ekipa jest lepsza :))))))))))))))))))))))))))))))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś w tym jest, wszak nasza pierwsza nie zdążyła nawet zacząć, a już wyjechała na saksy, zapomniawszy nas o swoich planach poinformować:)

   Usuń
  2. A najlepsza ekipa to ta, która JEST ;) Trzymajcie się tego kryterium :))))))))))

   Usuń
 6. Very interesting blog. A lot of blogs I see these days don't really provide anything that attract others, but I'm most definitely interested in this one. Just thought that I would post and let you know.

  OdpowiedzUsuń