Dziennik (nie)budowy, czyli rzecz o tym, jak się zmienia perspektywa, kiedy życiem człowieka rządzić zaczyna dwustuletni dom.

Wszystkie występujące w tej historii postacie są fikcyjne, a wszelkie podobieństwo osób, zdarzeń i miejsc-czysto przypadkowe.

wtorek, 18 lipca 2017

Jeszcze troszkę.

Nadal dziurkujemy dachówki. Wcześnie rano (przed pracą) i po południu (po pracy).
Czekamy także na zamówione w Casto wiertła, potrzebnych nam jest ich (jedynie...) ponad sto.

Dachówki (od Sturmów z Freiwaldau) występują  w odmianach miłej i niemiłej.
Niemiłych jest więcej, przewiercenie jednej potrafi zająć nawet kilka minut. W miłe wiertło (JCB 5 mm, do betonu - gdyby ktoś chciał zapytać - najlepsze z przetestowanych, choć szczęśliwe - wcale nie najdroższe) wchodzi jak w masełko.Walczymy zawzięcie, jednak jeszcze troszkę zostało nam do przewiercenia.12 komentarzy:

 1. Podziwiam :) i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. :-@
  Ja sie nie znam i dlatego pytam: skoro to sa dachowki z odzysku czyli juz byly na dachu,tak? to jak byly poprzednio bez tych dziurek...?
  Powodzenia
  A

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I nam przychodziło do głowy do pytanie:)
   Teoria jest taka: wcześniej były kładzione na zaprawę, było też do nich wygodne dojście od spodu w razie czego, bo poddasza były nieużytkowe... no i wcześniej były nowymi dachówkami, teraz wiele jest pokrzywionych i teoretycznie może to osłabiać przyduszanie się ich nawzajem:)

   Usuń
 3. Chyba nie wiercisz wszystkich, które będą kładzione?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiercimy. Najpierw była mowa o "co którejś", następnie wykonawcy zaczęli iść w kierunku "co drugiej", by ostatecznie pójść na całość.
   Prawda jest jednak taka, że być może dryfowanie w tym kierunku wywołał w nich inny dach i inna (o wiele, wiele bardziej pokręcona) dachówka, więc niewykluczone, że po przeprowadzeniu kolejnych rozmów z 13000 będziemy musieli przewiercić TYLKO 6500 :D

   Tak czy siak praca to raczej nieciężka, a jedynie czasochłonna.

   Usuń
  2. Medytatywna taka praca. Rozwija ducha. Powodzenia.

   Usuń
  3. No właśnie, nomen omen - święte słowa!

   Usuń
  4. No nie przesadzajcie. Mocuje się wszak te przy szczytach, kalenicowe, okapowe i w połaci ewentualnie co piatą, jak sie ktoś upiera. To jest karpiówka? Bo nie widzę już ze starości.
   Powodzenia więc w dziurawieniu.

   Usuń
  5. Karpiówka Izydorze, karpiówka.

   Usuń
  6. Znam to zajęcie... przepalania wierteł :) Te twardsze potrafią być bardzo oporne, ale za to są lepszej jakości bo mniej nasiąkliwe. Ich twardość wynika z wyższej temp. palenia... to dobry materiał, praktycznie niezniszczalny:) za to niezniszczalne wiertła stają się szybko zniszczalne :D

   Pozdrawiamy nieustających w boju :)

   Usuń
  7. ...aaa, pewnie Wasza wiertarka stołowa nie ma udaru... w moim przypadku sprawdziła się najlepiej wiertarka ręczna z udarem... tyle że nie może to być udar za mocny bo dachówka pęka... Mała ręczna wiertarka z udarem daje radę, znacznie skracając czas wiercenia.

   Usuń
  8. O to, to - sfajczone wiertła, jak miło, że dzielimy z kimś to doświadczenie!
   Jeżeli chodzi o wiertarki, mamy dwie - udar w ręcznej uznaliśmy na zbyt agresywny, ale i bez daje ona radę - jednak, zachęceni cudzym doświadczeniem spróbujemy znów (choć budowlańcy przekonywali, żeby się udaru wystrzegać). Czekamy teraz na odsiecz (Babcię Okrucha i Małej Kozy), by lecieć z kosem na cztery ręce :D Póki co, dwie zawsze są zajęte dostarczaniem żywności, grą z badmintona, puszczaniem baniek mydlanych, wyrywaniem pożyczonych płyt z niebezpiecznych uścisków małych łapek...

   Usuń