Dziennik (nie)budowy, czyli rzecz o tym, jak się zmienia perspektywa, kiedy życiem człowieka rządzić zaczyna dwustuletni dom.

Wszystkie występujące w tej historii postacie są fikcyjne, a wszelkie podobieństwo osób, zdarzeń i miejsc-czysto przypadkowe.

piątek, 23 lutego 2018

100 dni

Przechytrzyliśmy samych siebie pozbywając się spółdzielczego lokum i z końcem maja nie będziemy już mieli gdzie mieszkać (przynajmniej w Mirsku) - wbrew pozorom jest to powód do ogromnej radości.

Mamy też nowego, głównego wykonawcę - wcześniej zdarzyło mu się ułożyć kafelki, jest jednak niezwykle utalentowany i mimo (coraz bardziej) siarczystych mrozów z gracją konstruuje sufity i wyznacza ściany działowe, niecierpliwie czekając na ocieplenie. Stawia się na budowie skoro świt, a wieczorem dogląda posesji. Tani, dokładny, sympatyczny i staranny - nie ucieknie, nie przeklnie i nie będziemy mieli do niego pretensji, zatrudniliśmy go bowiem w myśl idei "jeżeli chcesz mieć coś zrobione dobrze, zrób to sam".

Na rozgrzewkę wykonał piękne okna foliowe, które (mimo swej tymczasowości) dodają Staruszkowi domowego uroku.Niemałą osłodą w czasach desperacji jest dla nas ekipa instalatorów.
Są na świecie rzeczy, których jednak postanowiliśmy się nie uczyć na własnych błędach.
8 komentarzy:

 1. :), czy Ty nie piszesz aby o sobie :)?.
  A ja tez czekam na wiosnę , nota bene poczułem się na chwile jakbyście pisali o mnie na mojej budowie. Takie skojarzenie.
  Do odważnych świat należy. No to za tydzień ostro ruszamy do zajęć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szybkiej wiosny Wam i sobie zycze :-)
  A

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję i także życzę szybkiej wiosny, aby można było dalej pracować i wykończyć dom :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję udanego i szybkiego pozbycia się miejskiej nieruchomości! Szybkiej i ciepłej wiosny i dużo sił!


  OdpowiedzUsuń
 5. No coraz lepiej! Czas uciekać z zasmogowanego Mirska!

  OdpowiedzUsuń
 6. Tutaj masz szczególną rację, gdyż nie wszystko można samemu zrobić i czasami lepiej wynająć specjalistów, którzy zrobią to dobrze i szybko. Nie ma co uczyć się na własnych błędach i lepiej powołać się na fachowców.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale z Was spryciule... takie przechytrzanki niespodzianki, by niepostrzeżenie zrobić kilka samoróbek. Z doświadczenia wiem że samoróbki niekoniecznie muszą być tymczasowe. Niektórzy nazywają to budowaniem sposobem gospodarczym.
  Do dzieła Gospodarze! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. I see your blog daily, it is crispy to study.
  Your blog is very useful for me & i like so much...
  Thanks for sharing the good information!
  ดูหนังออนไลน์

  OdpowiedzUsuń