Dziennik (nie)budowy, czyli rzecz o tym, jak się zmienia perspektywa, kiedy życiem człowieka rządzić zaczyna dwustuletni dom.

Wszystkie występujące w tej historii postacie są fikcyjne, a wszelkie podobieństwo osób, zdarzeń i miejsc-czysto przypadkowe.

niedziela, 22 lutego 2015

Garść wiadomości lokalnych, czyli cietrzewie zacierają ręce!

W Małym Mieście na Z...achodzie człowiek może poczuć moc sprawczą. Kolejna sesja gminnej rady odbędzie się (znów) na sali miejskiej, gdyż naród nie pozostawia już chyba żdnych spraw w rękach szczęśliwych zwycięzców wyborów samorządowych, a w ratuszu by się nie pomieścił. Tym razem chodzi o intrygujący pomysł utworzenia drugiej w naszym (czterotysięcznym) mieście podstawówki przy... liceum (& technikum, & gimnazjum). Takie rzeczy - tylko w Mirsku, w czwartek o piętnastej.

Nasze Izery obwieściły, że zebrano 905 podpisów w sprawie tego, czego nie chcemy mieć za oknem. Ekstra!

Tymczasem nieopodal cietrzewie zacierają ręce - niesłynna gondola, po przedstawieniu bajecznej opcji karnetów na wjazdy i zjazdy koleją dla "przyjaciół"(drogo i bez sensu), kusi nową AKCJĄ PROMOCYJNĄ.

3 komentarze:

 1. Aleście mnie tą szkoła zastrzelili! Wszędzie zamykają a w Mirsku otwierać będą... no, no, no... to może i ta w Krobicy jeszcze trochę pociągnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. To musicie się sprężać i kolejne szkoły zapełniać .. hihihi

  OdpowiedzUsuń
 3. Ogolnie pomysl/koniecznosc (?) otwarcia kolejnej podstawowki dobrze rokuje - Mirsk nie wymiera, tak?
  Czy tez jest to jeden z tych poronionych pomyslow 'szczęśliwych zwycięzców wyborów samorządowych'?

  A czy cos (wiecej) na temat specjalnej strefy ekonomicznej jaka ponoc ma powstac w Mirsku Wam wiadomo?

  Pozdrawiam (jeszcze nie stamtad, ale...)
  A

  OdpowiedzUsuń