Dziennik (nie)budowy, czyli rzecz o tym, jak się zmienia perspektywa, kiedy życiem człowieka rządzić zaczyna dwustuletni dom.

Wszystkie występujące w tej historii postacie są fikcyjne, a wszelkie podobieństwo osób, zdarzeń i miejsc-czysto przypadkowe.

niedziela, 30 czerwca 2019

Tak wygląda ulga!


Wczoraj rozmontowaliśmy rusztowanie, wszędzie wonieje dziegciem, a my z nieskończoną ulgą napawamy się widokiem zupełnie młodego Staruszka, który zdecydowanie zaczyna przypominać siebie sprzed lat.


Pierwszy gościnny pokój, choć nieskończony, zaczął być zamieszkiwany, no i w ogóle, sama radość!

Od wejścia w układ z Domem minęło tyle lat, że nawet w internetach coś się pozmieniało, zgodnie więc z duchem czasu częściej i gęściej relacjonujemy naszą neverending story TUTAJ, tak tylko napomykamy, gdyby kogoś kusiło, by od czasu do czasu zerknąć.

No, to do roboty! (Blef. Za moment zbieramy się na cieplicką giełdę w poszukiwaniu wszystkiego, czyli młotka na przykład.)

58 komentarzy:

 1. Ale się porobiło.... wierzyć się nie chce!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecieramy oczy ze zdumienia jeszcze przed pierwszą kawą, codziennie ;)

   Usuń
 2. Zerkamy i tu i tam :) To niesamowite, jak coś był, potem przstało być i jest znowu. Podziwiam Wasza pasję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zerknijcie na jakąś do połowy pełną filiżankę w środku może, co? :)

   Usuń
 3. No, no. I nawet nie wygląda na ususzony. Tylko skończony.
  Nadmienię, że są i tacy co TAM nie bywają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Postawa niebywania ma swoje bardzo dobre strony, co jakiś czas i ją testujemy:)

   Usuń
 4. Wygląda jak bliźniak staruszka. Ach, zazdroszczę ulgi...

  OdpowiedzUsuń
 5. Gdzie kupić dziegieć ? Poradźcie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. arkadiafarby, ale przed zakupem uprzejmie prosimy o telefon, bo jest sposób na jednoczesne ogarnięcie sprawy z olejem i terpentyną :)

   Usuń
 6. Byliśmy ostatnio pod Waszym domem. Szacunek. Jesteśmy pod wrażeniem. To się dzieje 🙃

  OdpowiedzUsuń
 7. Super! Widać ile w pracy włożyliście w ten dom. Dobrze, że udało się go uratować i obyło się bez wyburzania. Pewnie dużo taniej wyszłoby Wam zbudować taki domek od nowa, roboty fundamentowe Wrocław nie kosztują nie wiadomo ile, tak samo jak postawienie budynku, w porównaniu do takich prac, ale to już nie byłoby to samo. A już będziecie zapraszać oficjalnie gości to z chęcią Was odwiedzę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wygląda coraz piękniej! :)
  Ja jakiś czas temu przeprowadziłam się do babci w Świerczowie. Również ma z tyłu starą stodołę. Zastanawiam się właśnie jak ją wyremontować i zaadaptować.
  Zaczęłam kupować już wszystko co potrzebne z elektryki w sklepie dlaelektrykow. Zastanawiam się gdzie mogę kupić jakąś farbę do odnowy drewna? Nie chcę wyrywać wszystkich desek, ponieważ jest to drewno dobrej jakości. Wolałabym je odnowić ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dobrze dopasowane rusztowanie bardzo ułatwia pracę przy stawianiu domu. Sam stawiając swój dom wynająłem z https://www.arad.pl/rusztowania-przejezdne-altrad,g32.html rusztowanie przejezdne. Wcześniej pracowaliśmy bez rusztowania, ale na drabinach i dopiero po wynajęciu rusztowania prace przyśpieszyły

  OdpowiedzUsuń
 10. Super! Czekam z niecierpliwością na kolejne wpisy. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Widać pierwsze efekty :) A co do budowy czy remontu domu, to faktyczni warto postawić na doświadczonych dostawców. Rusztowania czy szalunki, albo zsypy na gruz bez problemu zamówicie tutaj https://serwisbudowy.pl/ Warto skorzystać z ich oferty.

  OdpowiedzUsuń
 12. Niezły pomysł z całym tym projektem, kibicuję dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Śledzę Was od dłuższego czasu i z przyjemnością patrzę na efekty ;-) Od kupna tego budynku minęło już 10 lat, ale teraz wygląda zupełnie inaczej. Naprawdę włożyliście w ten dom dużo pracy, ale niedługo powoli będzie się to zwracać jak będziecie zapraszać gości. Zresztą ja też bym Was odwiedził, lubię takie historie i bardzo chciałbym zobaczyć jak efekty wyglądają na żywo ;-) Czekam na więcej zdjęć i kolejne wpisy! ;-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Najważniejsze, że widać już efekty. Oby tak dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Remont i budowa to poważna sprawa. Koniec wszystkich spraw, zakończenie, dopięcie terminów, rzeczy do realizacji jest bardzo istotne - po wszystkich pozostaje ogromna satysfakcja:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Również przymierzam się do remontu domu. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po mojej myśli.

  OdpowiedzUsuń
 17. Super! Czekam na dalsze efekty prac. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo ciekawy blog muszę przyznać. Uwielbiam takie metamorfozy

  OdpowiedzUsuń
 19. Domek zmienia się nie do poznania.

  OdpowiedzUsuń
 20. Mam nadzieję, że kolejne posty pojawią się niebawem

  OdpowiedzUsuń
 21. Wspaniałe miejsce, w które można uciec od reszty świata

  OdpowiedzUsuń
 22. Cudowny dom i piękne widoki:)

  OdpowiedzUsuń
 23. Super wpis. Warto było tutaj zajrzeć

  OdpowiedzUsuń
 24. Nice and a highly interesting post to stumble at on this awesome blog. Never post some input only now just could not resist .
  Great and an very facinating post to check on this awesome blog! Almost never write any replies only now i just did not resist
  Soft Trending

  OdpowiedzUsuń
 25. Super wpis. Warto było tutaj zajrzeć

  OdpowiedzUsuń
 26. Artykuł bardzo dobry ! zresztą jak zawsze :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Ive to say, I dont know if its the clashing colors or the dangerous grammar, however this weblog is hideous! I mean, I dont need to sound like a know-it-all or something, but might you could have possibly put a little bit more effort into this subject. Its really attention-grabbing, however you dont signify it nicely in any respect, man. Anyway, in my language, there usually are not much good supply like this.
  Assets just like the one you mentioned here will likely be very helpful to me! Ill submit a hyperlink to this page on my blog. I am sure my guests will discover that very useful. Massive thanks for the helpful info i found on Area News Anyway, in my language, there will not be a lot good source like this.
  I was looking for essential information on this subject. The information was necessary as Im about to launch my very own portal. Thanks for providing a lacking link in my business. Anyway, in my language, there usually are not much good source like this.
  shopbymark

  OdpowiedzUsuń
 28. for WordPress Beginners. Without this, you have no likelihood in opposition to SPAM. Akismet does an awesome job in catching SPAM comments. Although typically good comments get filtered as SPAM, but you may all the time recover them by going by way of your SPAM comments regularly.
  Its not often that I search for something and actually find useful information glad I found you keep writing!

  Brother Ink Cartridges

  OdpowiedzUsuń
 29. I want to take this moment to say that I really love this blog. It has been a good resource of information for me in my research. Thank you so much.
  Hai bisogno di un lavoro part time ti consiglio il qui presente sito web. Cerchi telelavoro online?
  I think that is an interesting point, it made me think a bit. Thanks for sparking my thinking cap. Sometimes I get so much in a rut that I just feel like a record.
  shopbymark

  OdpowiedzUsuń
 30. Hello, I found this blog via google, just thought you might want to know!
  wiadomosci aktualnosci tresci informacje newsy aktualnosci informacje blog przeczytaj newsy dla ciebie nowe iformacje nowosci aktualnosci sprawdz to naklejki scienne


  TOP Google Ranking On Your Site

  OdpowiedzUsuń
 31. it seem so easy with your presentation but I find this topic to be really something which I think I would never understand. It seems too complicated and very broad for me. I am looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!
  This is truly an awesome bit of reading, not many blogs compare to the amount of clear info given away here for free!
  This really answshopbymark

  OdpowiedzUsuń
 32. nable for a change. Youve got type, class, bravado. Come on , man it. Please keep it up because without the internet is definitely low in intelligence.
  Very good day, this is the really superb website, I've plummeting in adore studying many of the posts and threads contained after the location, sustainSarah Berger

  OdpowiedzUsuń
 33. Keep working, nice post! This was the stuff I needed to get.
  Thought I would comment and say great theme, did you design it on your own? Its really great!
  sodium hypochlorite amazon
  china air purifier
  korean air purifier brands

  OdpowiedzUsuń
 34. it important. More people need to read this and understand this side of the story. I cant believe youre not more popular because you definitely have the gift. Find a driving test sooner to save time and money.

  OdpowiedzUsuń
 35. Szacunek za ilość pracy włożonej w to dzieło.

  OdpowiedzUsuń
 36. ale tu wiele fajnych wiadomości  OdpowiedzUsuń
 37. Świetny wpis, cudowny domek.

  OdpowiedzUsuń
 38. Jeśli mieszkasz za miastem, daleko od szosy, prawdopodobnie nigdy żadna sieć kablowa nie doprowadzi do ciebie telewizji. Operatorzy inwestują wyłącznie w osiedla i bloki wielorodzinne, ze względu na wysokie koszty infrastruktury technicznej. Mieszkając w domku na wsi pozostaje cyfrowa telewizja naziemna oraz montaż ustawienie anteny satelitarnej Polsatu z szybkim internetem LTE oferowanym przy współpracy z siecią komórkową Plus. Obie te usługi można zamówić przez internet albo w salonach Polsat Box wraz z usługą serwisu technicznego płatną w ratach przez cały okres umowy

  OdpowiedzUsuń
 39. Co sądzicie o oze? :) Jakie macie zdanie na ten temat?

  OdpowiedzUsuń
 40. Ciekawy blog, oby więcej takich merytorycznych miejsc

  OdpowiedzUsuń